motive

RUSKÝ ROMANS

12. máj 2016

 NAJKRAJŠIE RUSKÉ PIESNE ZAZNEJÚ V STROPKOVE

Ak existuje hudobný ekvivalent k pojmu "RUSKÁ DUŠA", tak je to nepochybne RUSKÝ ROMANS. Do cárskeho Ruska sa dostal z francúzskych salónov ako šansón a veľmi rýchlo sa tam udomácnil. Piesne v štýle romansu tvorili najvýznamnejší hudobní skladatelia a texty písali najznámejší poeti vtedajšej doby. Zo začiatku znel romans v aristokratických kruhoch, no postupne prenikol do všetkých vrstiev spoločnosti. Piesne sú plné citu a neskrotnej vášne.
Ruský romans sa stal mimoriadne obľúbený v zahraničí. Nádherná hudba, emócie, gestá a prejav speváka fascinoval divákov a i napriek jazykovej bariére sa stal fenoménom. Piesne boli preložené do viacerých svetových jazykov okrem iného aj do češtiny a slovenčiny. Koncert zložený z najkrajších ruských piesní, známych aj slovenským poslucháčo, predstaví už tretí krát na Slovensku počas svojho európskeho turné sólistka štátneho divadla, speváčka Olga GRUDININA s formáciou RUSSKAJA TROJKA /Grigorij Polovinka -bajan,spev ,Jevgenij Machin gitara,spev/.
V programe odznejú okrem iných aj piesne Oči čornye, Rjabinuška, Podmoskovnie večera, Milenkij ty moj, Step, da step krugom a mnohé iné.

Vstupné 6 €.

Súvisiace obrázky